Koučink šéfů (manažerů, ředitelů, vedoucích)

Řízení oddělení, odboru či dokonce firmy vyžaduje specifické dovednosti. Ne každý se s nimi narodí. Mnozí nově jmenovaní nebo zvolení se potýkají s mnoha novými problémy.

Nejčastější je plánování práce, plánování dne, sebevědomé vystupování (v případech, kdy povýší někdo z kolektivu), schopnost naslouchat a samozřejmě rozhodovat. Někteří i talentovaní a vzdělaní jedinci nemají schopnost vybrat a rozlišit naléhavé a důležité úkoly od těch, které počkají, takže jejich den prostě plyne. Někdy také nemají odvahu komunikovat o výsledcích práce se svými zaměstnanci .

Stres v práci? Koučink pomůže

Koučování, koučinkPráce se stresem, likvidace stresu a schopnost “refreshovat” svůj mozek a tělo umí málokdo. K tomu se přidává jako nutnost pro fungování výkonného šéfa – schopnost žít v harmonii – tedy věnovat určitý čas práci, rodině, koníčkům, přátelům i svému zdraví. Tohle všechno umí “dostat” z člověka a udržet pozitivní změny koučink a koučovací techniky.

Počet sezení, aby “šéf” se stal opravdu rozhodným, komunikativním, klidným a spravedlivým šéfem je 5 – 6.

Koučovací způsob řízení – co to je?

Benefitem při koučování pracovníků ve vedoucích pozicích je ovládnutí řízení koučovacím způsobem.

Jde o nejnovější, nejmodernější a nejefektivnější způsob řízení. Znamená, že vedoucí pracovník nezadává úkoly přímo, ale dává prostor svým podřízeným. Systémem kladení přesných otázek tak dokáže, že kolektiv sám přijde na to, co je důležité, naléhavé a co se musí udělat.

Tento způsob je samozřejmě časově náročnější, ale velmi účinný a efektivní. Podřízení získávají větší vztah k práci, protože si ji sami případně zorganizovali či vymysleli a nemají tak pocity nátlaku ze strany nadřízeného.

Pokud se nadřízený naučí tímto způsobem řídit – získá prostor pro sebe, svou práci, pro stanovení misí a vizí firmy. Podřízený kolektiv začne být výkonnější, loajálnější a celkově kreativnější.


Koučink mi hodně pomohl. Pomohl mi se zklidnit, uvědomit si svou hodnotu a posílil mne v klidném řešení nepříjemných pohovorů a situací. To vše mi pomohlo zvládnout řešení a narovnání pracovní morálky mistrů včetně vedoucího výroby . Mohu tedy konstatovat, že naše setkání splnila svůj účel na jedničku a ještě  přinesla bonus v podobě  řešení  situace v rodině.
Marcela Myslivečková, top manažerka, PP Technik Chropyně


Nabídka služeb

Jak funguje koučování

Infografika kouče

Infografika v PDF, otevře nové okno

Životní změna s koučem

Napište mi, co byste rádi změnili.

Objednávka konzultace

Můžete upřesnit, o jaký typ koučinku máte zájem, případně navrhnout termín.

Please wait...

Nejčtenější články

Objednejte se na první konzultaci

První konzultace ZDARMA!

OBJEDNEJTE SE JEŠTĚ DNES