Sladění osobního a profesního života

V životě talentovaných, schopných a ctižádostivých mužů a žen nastávají chvíle, kdy  profesní povinnosti či profesní zaujetí a nadšení s velkým objemem práce téměř zahubí osobní život.

Stává se to mužům i ženám. Nejde jen o to, že kvůli pracovním povinnostem ať už na pozici řadového zaměstnance nebo pozici vedoucího oddělení či odboru, na pozici ředitele či jednatele jsme natolik zahlceni objemem práce, že začnu být nervózní a  vyčerpaný, ale postupem času přestanu mít z práce radost.

Syndrom vyhoření

Odtud už je jen krok k syndromu vyhoření a celkové nespokojenosti. Ta se může projevit i zdravotními problémy – bolestmi hlavy, zad či žaludku a celkovou otráveností ze života.

Takový člověk už pociťuje jen dlouhodobý stres a žádnou radost. K tomu se přidají výčitky ve smyslu nemám čas na děti, partnerku, partnera, manželku či manžela, ale hlavně nemám čas na sebe. Následují otázky – kde jsem ztratil svou energii a chuť do života? Kde jsou mí kamarádi- proč se s nimi nestýkám? A kde se poděla má fyzická kondice? V tom případě pomůže kouč.

Nový pohled na realitu

KoučinkBěhem sezení kouč pomáhá klientovi podívat se na sebe a své životní situace novým pohledem, klient začne vnímat realitu přesně a nezkresleně. Proč nezkresleně? Realitu totiž často vnímáme pod vlivem emocí nebo stereotypně, pod vlivem vzorců chování, které jsme získali od našich rodičů, proto nenalézáme řešení.

Čtěte více  Šéfové a peníze

Společně si rozklíčujeme tzv. energetický kotel- tedy množství energie, které potřebujeme k tomu, abychom byli v pohodě, podíváme se, kdo a co nám energii ubírá a naopak, kdo a co nám energii dodává.

Získáte odvahu ke změně  a objevíte v sobě nový potenciál.Komentáře jsou uzavřeny.