Profesní koučink

profesni koučinkProfesní koučink je určen pro ty, kteří pracují na budování své kariéry, a kteří případně uvažují o změně své profesní dráhy.

Během sezení dovede kouč klienta k vlastnímu uvědomění, zda-li jeho pracovní cíl není v konfliktu s hodnotami, které klient vyznává,a proto třeba je nespokojen a neví proč, společně se dopracují pomocí speciálních technik k tomu, co je to pravé pro klienta, pracuje se na postojích a posilování cílových stavů mysli, naplánují se jednotlivé akční kroky.

Co získáte s profesním koučem:

  • odvahu ke změně svého zaměstnání
  • budete si umět představit svůj život za rok, za 5 let
  • změníte své postoje a přesvědčení tak, že Vás práce i život začnou bavit

V jakých oblastech vám pomohu?

Trávíte v práci mnoho času a neumíte odpočívat? Chcete začít dělat něco, co Vás bude bavit?

Nebo naopak pracujete usilovně a výsledky se nedostavují? Třeba ve své práci nenacházíte radost ani žádnou hodnotu . Koučování Vám pomůže si hodnoty vyjasnit a pomocí Disneyovské strategie přijdete na to, co dělat. Třeba to bude něco, co jste kdysi vyznávali, ale v průběhu života zapomněli. Projdeme se také „kolem životní rovnováhy“ a společně zjistíme, kde například trávíme zbytečně mnoho času nebo naopak čemu se věnujeme málo.

Chci najít odvahu začít podnikat


Jste zaměstnanec, ne úplně špatně placený, ale jste nespokojený, něco Vám chybí a vztahy na pracovišti také nejsou bůh ví, co. Cítíte, že máte potenciál začít dělat něco úplně jiného, ale chybí ten správný štulec, který Vás popostrčí k akci. S koučem projdete možnosti, úskalí, schopnosti a dovednosti pro podnikání. Použitím vizualizačních technik si vybudujete nejenom v mysli strategii nového života. Budete odcházet s odhodláním a přesným plánem.

Chci vést firmu i sebe pohodově a efektivně


Hodně pracuji a jsme hodně unavený. Nezbývá mi čas na nic kromě práce. Chtěl bych zvládnout více. Postrádám i nadšení svého týmu. Dělám někde chybu? Proč se nedaří tak, jak já bych chtěl? Vysvětlil jsem kolegům přesně, jaká je má vize? Má ke mně okolí důvěru? Respektují mě?

To jsou otázky, které si čas od času klade každý podnikatel, ale i zaměstnanec ve vedoucí funkci. Ne všichni jsou totiž nadaní stejnými schopnostmi v ob lasti řízení a komunikace. Většinou když někde něco skřípe je na vině špatná nebo nedostatečná komunikace. Obvykle si to však nechceme připustit. Pokud ale máte odvahu rozklíčovat příčiny nepohody nebo plíživě se blížící neúspěch – zkuste koučování.

Chci překonat strach z budoucí změny


Podnikám dlouho, patřil/a/ jsme mezi úspěšné firmy. V posledních letech jakoby mávnutím kouzelného proutku se mi přestalo dařit. Proč? Změnila se doba a já musím něco změnit? Co by to mělo být? Jsem dostatečně kreativní? Nejdu dál, protože právě ze změny mám strach? Mám správnou vizi na další období?

Chci se umět prosadit na pracovišti


Jste už dlouho zaměstnancem na jednom pracovišti a nestačíte se divit, jak kolegové kolem Vás postupují na profesním žebříčku Říkáte si – to mi za ty nervy a zodpovědnost nestojí..ale v určité chvíli přijde situace,která Vás donutí přemýšlet nad vlastními schopnostmi, dovednostmi a talentem k té či oné práce.

Začnete se rozhlížet a srovnávat a klást si otázky. Proč on, ona ne já? V čem jsem horší? Co neumím? Ve většině případů přijdete na to, že Vám chybí odvaha, neumíte se dobře vyjadřovat, neumíte sebe a své schopnosti obhájit před šéfem i před kolegy a mluvíte tak, že Vás kolegové ani nadřízení moc neposlouchají.A jste u toho ve stresu …

Kde je chyba? Obvykle jde o nějaký systém přesvědčení uložený v hlavě : například stydím se, neumím používat hlas, mám strach ze selhání při mluvení před kolegy , mám pocit, že nejsem dostatečně vzdělána, vzdělán…práci nezvládám na 100 %.

Koučink umí vystihnout vaše silné stránky, uvědomit si vlastní hodnotu a jedinečnost a začít se chovat tak, jak chci já.

Chci být skvělým a sebevědomým lídrem


O tzv. leadershipu bylo napsáno hodně. Kdo by nechtěl být na pracovišti skvělým lídrem, kterého podřízení respektují, on je inspiruje, komunikace probíhá oběma směry ve tvořivém duchu?

Na první pohled to vypadá jednoduše, ale přece jen vůdcovské schopnosti jsou specifické – jde o talent naslouchat, motivovat, ale zároveň být přísným, nesmlouvavým a efektivním šéfem, který rozdává prémie spravedlivě a dotahuje úkoly společně s podřízenými do konce. Nechybí mu nadšení a schopnost zaujmout svůj tým.A u toho být plný energie a rozdávat pohodu.

Jde vlastně o balíček schopností, dovedností a talentu. A pokud to nemám tzv. v krvi – musím na sobě tvrdě pracovat. Koučovací techniky umí v jedinci jeho talent nalézt a zároveň jej začít využívat a udržet.

To jsou otázky, které si možná kladete, ale nevíte, jak si na ně odpovědět. S koučem využitím speciálních technik odhalíme, proč přešlapujete na místě a bojíte se změny.

Nabídka služeb

Jak funguje koučování

Infografika kouče

Infografika v PDF, otevře nové okno

Životní změna s koučem

Napište mi, co byste rádi změnili.

Objednávka konzultace

Můžete upřesnit, o jaký typ koučinku máte zájem, případně navrhnout termín.

Please wait...

Nejčtenější články

Objednejte se na první konzultaci

První konzultace ZDARMA

OBJEDNEJTE SE JEŠTĚ DNES