Je koučink jen pro manažery?

Koučování či koučink se stává jistým fenoménem naší doby. Při setkávání se s muži i ženami různého věku, kteří přijdou ze zvědavosti na mou první bezplatnou konzultaci však zjišťuji, že koučování mají všichni spojené většinou s tou „vyšší vrstvou“ manažerů, kteří potřebují být efektivní, na tisíc procent výkonní, stále usměvaví a v plné síle. Manažerský koučink.Jsou překvapeni, že koučink je něco zcela jiného než se obvykle prezentuje.

Dnes konstatuji , že koučování je účinné, klienty koučovací sezení velmi baví a dle výsledků, které vidím na vlastní oči jsou změny v životě klientů progresivní a hlavně velmi účinné a trvalé.

Samotný koučink

Maminka, koučinkJak vlastně probíhá koučovací sezení? V úvodu si s klientem popovídám o problému, tématu či nejistotě, která ho trápí. Společně si ujasníme, zda-li on či ona opravdu chce změnu v životě a zda on či ona opravdu chce převzít zodpovědnost za svůj život a následně se domluvíme na počtu sezení. Počet se může během koučovacího procesu změnit – sezení se mohou přidat nebo původní nastíněné téma se časem promění ve zcela jiné.

I maminky mohou být koučovány

Uvedu příklad. Vyhledala mě dáma středního věku , rozvedená, děti 17 a 13 let. Již při telefonickém kontaktu bylo jasné, že není v pohodě a řeší nepříjemné záležitosti právě s dětmi. Přišla s tím, že si nevěří, dětem ustupuje v zásadních záležitostech financí, koníčků i trávení času s biologickým otcem. Navštěvovala psychologa, stále rozebírala situaci proč ano a proč ne …říkala, že trpí depresemi, často po večerech plakala . Byla nesvá, nevěděla co od koučování čekat… Ale cítila, že potřebuje jisté věci v sobě nastavit jinak a do práce na sobě se vrhla možná v počátku zlostná, ale postupem času nadšená…

Rozhodnutí změnit se

Sama zjistila, že je vlastně nespokojená v práci, že jí chybí kreativita a možnost rozhodovat o věcech sama za sebe a najednou se jí otevřely zcela jiné vyhlídky…

Zařídila si živnostenský list, pracuje pro soukromou firmu , vztahy s dětmi se upravily . Protože kdo je lepší matka než matka spokojená sama se sebou?

[callout title=’Je váš příběh podobný?’ text=” button_text=’Objednávka konzultace’ button_link=’/objednavka-konzultace/’]

Co mě vlastně přivedlo ke koučinku? Potřeboval jsem někoho, kdo mi poradí, jak se mám zachovat v určitých situacích.

Kdo mi řekne, co mám dělat proto, abych už nebyl tím otloukánkem. Byl jsem na dně, v době kdy jsem Vás kontaktoval, jsem byl na totálním dně a potřeboval jsem se vyhrabat. V té době pro mě byla téměř jakákoliv komunikace i s těmi nejbližšími neuvěřitelně náročná a téměř pokaždé i hodně zraňující.

Až díky koučinku si člověk uvědomí, že už teď je vlastně dokonalý a nemusí se za ničím honit, že má všechno, co pro život potřebuje a zároveň si uvědomí, že je nutné dělat v životě kroky. A uvědomí si, že není oběť, ale tvůrce. (Celá reference)

Ladislav, 29let

Rádi bychom i s manželem vyjádřili poděkování „Kouči“ paní Zdeňce Kárné, která nám „zachránila“ naši společnou obchodní firmu.

Jsme menší kolektiv 20 lidí, ale i tak má každý z našich spolupracovníků, jak už to v životě bývá, menší nebo větší starosti.

Pozorovali jsme na některých zaměstnancích, že je práce nebaví a viditelně nejsou spokojeni, i když sami nedokázali definovat proč. Došlo nám, že na to sami nestačíme…

Už první kontakt s p. Kárnou nám přinesl úlevu a naději, že řešení existuje a my dáme náš nespokojený a rozhádaný kolektiv opět dohromady. Přes polovina zaměstnanců, včetně nás – majitelů, si prošla minimálně 2 až 3 sezeními s paní Zdeňkou v odstupu 2-3 týdnů a výsledek se dostavil.

Někdy se prostě se svými problémy lépe svěříme „cizímu“ než nejlepšímu příteli, ale je pravdou, že koučování probíhalo v důvěrném rámci. Po sérii koučovacích sezení jsme provedli malé personální úpravy, naučili jsme se všichni lépe naslouchat potřebám druhých a pracujeme na rozvoji svého sebeuvědomění.

Tak zkušeného kouče, jako je paní Zdeňka Kárná, můžeme všem jedině doporučit. Děkujeme.

Koučink s paní Kárnou byl pro mne naprosto novou zkušeností, která mi umožnila poznat lépe sama sebe, své priority a životní hodnoty.

Pomohl mi uvědomit si,  co chci a jak toho dosáhnout. Po každém společném setkání jsem se cítila plná elánu, nových podnětů a nápadů a odhodlání do další práce.

S každým sezením jsme se společně dostávaly k novým a novým věcem a otázkám, které jsem si dosud sama nikdy nepoložila a odpovědi na ně mi pomohly a dál pomáhají v mém osobním i profesním životě.

Jednatelka výrobní firmy na Moravě

Se Zdeňkou Kárnou jsme společně prošly už delší cestu..pomohla mi s přesvědčivým projevem, který ke své práci potřebuji a hlavně s motivací, kterou jsem průběžně ztrácela.

Hodně jsem zapracovala i na zvýšení víry ve své vlastní schopnosti, koučovací sezení mě baví a vždy si odnáším domů mnoho věcí k přemýšlení. Kdo chcete opravdu vylepšit svůj život, zkuste koučink.

Paní Magda
slečna Magda

Paní Iva se nemohla najít a objektivně neměla důvod k nespokojenosti. Po skončení koučování nalezla sílu a vůli k dokončení vysoké školy
Co mi dal koučink?
1. objevila jsem v sobě to, o čem jsem vůbec nevěděla……
2. znovuobjevila to, na co jsem už zapomněla…..
3. ujasnila to, co si z toho objeveného a znovuobjeveného uplatním v praxi

Paní IVA