Souvisí emoční inteligence  se spokojeným životem?

Obecně lidé extrovertní a choleričtí jsou spokojenější se svým životem. Proč? Jsou zvyklí mluvit o svých pocitech, názorech, o tom, co jim vadí, co je těší.

Cholerici  jsou nejlepší šéfové.

Proč? Podřízení se s nimi cítí v pohodě, vědí každou minutu v práci na čem jsou, vědí, jak je šéf či partner bere, jestli dobře nebo špatně hodnotí jejich práci. Jak říkají světoví koučové – pro úspěch a pohodu je nejdůležitější znát sám sebe.

To znamená. Vědět, jaké jsou mé silné stránky, jaké jsou mé hodnoty, z jaké práce mám potěšení a zároveň rozumět svým pocitům, svým emocím. A pokud vím, že určité situace či lidé mě dostávají do emoční nepohody – musím se naučit své emoce ovládat. Jsou na to speciální techniky.

Ovládejte své emoce

emoční inteligence a spokojený životOd  personifikace konkrétní emoce do nějakého  malého předmětu či hračky v podobě neoblíbeného zvířátka(had, štír)   až po vizualizaci emoce, které se chceme zbavit a následně její likvidaci. Pracovat s emocemi umí určitě hráči pokeru, ovládají své pocity, z jejich tváře neuhodnete, zda-li, jim hra jde, či nikoliv.

A i v konkrétních životních situacích je dobré umět se ovládat, zkousnout nelibost, nevoli či rozčilení a jít tak říkajíc za svým cílem – ať už jde o získání skvělého projektu nebo jen současného urovnání vztahu.

Vlastně u jakékoli lidské interakce bychom vždy měli znát náš cíl – kam teď směřujeme v práci, kam směřuje náš milenecký či partnerský vztah.

Co mě vlastně přivedlo ke koučinku? Potřeboval jsem někoho, kdo mi poradí, jak se mám zachovat v určitých situacích.

Kdo mi řekne, co mám dělat proto, abych už nebyl tím otloukánkem. Byl jsem na dně, v době kdy jsem Vás kontaktoval, jsem byl na totálním dně a potřeboval jsem se vyhrabat. V té době pro mě byla téměř jakákoliv komunikace i s těmi nejbližšími neuvěřitelně náročná a téměř pokaždé i hodně zraňující.

Až díky koučinku si člověk uvědomí, že už teď je vlastně dokonalý a nemusí se za ničím honit, že má všechno, co pro život potřebuje a zároveň si uvědomí, že je nutné dělat v životě kroky. A uvědomí si, že není oběť, ale tvůrce. (Celá reference)

Ladislav, 29let

Rádi bychom i s manželem vyjádřili poděkování „Kouči“ paní Zdeňce Kárné, která nám „zachránila“ naši společnou obchodní firmu.

Jsme menší kolektiv 20 lidí, ale i tak má každý z našich spolupracovníků, jak už to v životě bývá, menší nebo větší starosti.

Pozorovali jsme na některých zaměstnancích, že je práce nebaví a viditelně nejsou spokojeni, i když sami nedokázali definovat proč. Došlo nám, že na to sami nestačíme…

Už první kontakt s p. Kárnou nám přinesl úlevu a naději, že řešení existuje a my dáme náš nespokojený a rozhádaný kolektiv opět dohromady. Přes polovina zaměstnanců, včetně nás – majitelů, si prošla minimálně 2 až 3 sezeními s paní Zdeňkou v odstupu 2-3 týdnů a výsledek se dostavil.

Někdy se prostě se svými problémy lépe svěříme „cizímu“ než nejlepšímu příteli, ale je pravdou, že koučování probíhalo v důvěrném rámci. Po sérii koučovacích sezení jsme provedli malé personální úpravy, naučili jsme se všichni lépe naslouchat potřebám druhých a pracujeme na rozvoji svého sebeuvědomění.

Tak zkušeného kouče, jako je paní Zdeňka Kárná, můžeme všem jedině doporučit. Děkujeme.

Koučink s paní Kárnou byl pro mne naprosto novou zkušeností, která mi umožnila poznat lépe sama sebe, své priority a životní hodnoty.

Pomohl mi uvědomit si,  co chci a jak toho dosáhnout. Po každém společném setkání jsem se cítila plná elánu, nových podnětů a nápadů a odhodlání do další práce.

S každým sezením jsme se společně dostávaly k novým a novým věcem a otázkám, které jsem si dosud sama nikdy nepoložila a odpovědi na ně mi pomohly a dál pomáhají v mém osobním i profesním životě.

Jednatelka výrobní firmy na Moravě

Se Zdeňkou Kárnou jsme společně prošly už delší cestu..pomohla mi s přesvědčivým projevem, který ke své práci potřebuji a hlavně s motivací, kterou jsem průběžně ztrácela.

Hodně jsem zapracovala i na zvýšení víry ve své vlastní schopnosti, koučovací sezení mě baví a vždy si odnáším domů mnoho věcí k přemýšlení. Kdo chcete opravdu vylepšit svůj život, zkuste koučink.

Paní Magda
slečna Magda

Paní Iva se nemohla najít a objektivně neměla důvod k nespokojenosti. Po skončení koučování nalezla sílu a vůli k dokončení vysoké školy
Co mi dal koučink?
1. objevila jsem v sobě to, o čem jsem vůbec nevěděla……
2. znovuobjevila to, na co jsem už zapomněla…..
3. ujasnila to, co si z toho objeveného a znovuobjeveného uplatním v praxi

Paní IVA